Křest knihy Jana Mašaty Suopan: stezka stromů

V pokračování své úspěšné knihy vysílá spisovatel Jan Mašata svého hrdinu mnicha Suopana do snů, proplétání realit, jiných dimenzí. Z nich se v pátek 3. května 2024 na chvilku (asi na hodinu a čtvrt) vrátíme na zem, konkrétně do atria Městské knihovny Loket, abychom společně s kmotrem Josefem Formánkem a hudebníky Levorukým Edou, Michalem Kobersteinem a Markem Dusilem Suopanova nové dobrodružství pokřtili.

Jak tenká je hranice mezi realitou a skutečností? Mezi snem a představou? Suopan je zpět, aby tyto dimenze mezi sebou vzájemně propletl. Otevře nám dveře do světů, které běžně nevnímáme a nevidíme. Ponořte se do příběhu a vzlétněte do snů, kde je možné vše. Protože vše je jedno. Vše je vzájemné. Vše plyne dál.

Ukázka:

Vydala se tedy po kraji silnice směrem zpět do kopců a do uší si strčila pecky sluchátek, aby otupěla vše kolem hudbou. Hlavou jí zněla píseň, Noni Jam od Lenky Dusilové. Zatím bylo dost světla, aby viděla na cestu, a počasí se kupodivu opravdu zlepšilo. Byla sice zima, ale již nepršelo. Bára šla svým rytmem do kopce a věřila tomu, že stihne dojít do chaty před setměním. Byla již v lese a kolem sebe měla jen hluboké šero divokých a vysokých jehličnanů. Neměla z toho moc dobrý pocit, ale píseň a touha po teple ji hnaly kupředu. Dívala se pouze na bílou čáru krajnice před sebou a snažila se nevnímat všechny ty číhající bytosti ukrývající se v porostu. Všechny ty oči a tvory, kteří jí sledovali a brousili si na ní své ostré a krvelačné zuby. Představovala si hodné tvory. Stvoření z mechu a větví a listí a mlh. Hodné duchy, kteří ji naopak hlídají a ukazují cestu a chrání před veškerým zlem. Věřila na pradávnou filozofii, která moudře učí ty, kdož neubližují, že jim také nebude ublíženo.

Detaily

Začátek v

3. 5. 2024 - 18:00

Kategorie akcí

Křest knihy

Štítky akcí

křest knihy, osobní účast tvůrce

Organizátoři
Místo konání akce

atrium Městské knihovny Loket

TGM 1
Loket
State...
Czech Republic
35733
T: 352684229