E-knihy

Půjčování e-knih

aktualizace: 12. září 2018

Knihovny a eVýpůjčky

Knihovny ve spolupráci s eReading nabízejí svým čtenářům k vypůjčení téměř 4 000 eKnih. Navíc odkudkoliv a zdarma (v rámci ročního čtenářského poplatku).

Jednoduše si z domova v online katalogu knihovny vypůjčíte eKnihu, která se Vám obratem zobrazí v knihovničce Vaší aplikace eReading. V knihovničce máte přehled o zakoupených i vypůjčených titulech s viditelně označeným termínem vrácení.

Výpůjční lhůta je 30 dnů a můžete číst až PĚT titulů najednou. Po celou dobu můžete číst bez nutnosti připojení k internetu. 31. den se eKniha sama vymaže z aplikace.

Jak se zapojit do eVýpůjček:

1. Zaregistrujte se v knihovně.

2. Zaregistrujte se na stránkách https://www.palmknihy.cz (se stejnou emailovou adresou, která je uvedena v čtenářském kontě katalogu knihovny). Případně oznamte jinou emailovou adresu knihovně.

3. Stáhněte si aplikaci eReading do čtecího zařízení, která je k dispozici ke stažení zdarma na Google Play pro Android nebo přes App store pro iOS. Po vyplnění přihlašovacích údajů v aplikaci je vše připraveno na první eVýpůjčku.

4. Pokud nemáte ani jedno vlastní zařízení (Android nebo IOS), můžete si vypůjčit v knihovně čtečku knih (viz podmínky půjčení e-čtečky).

Jak si vypůjčit eKnihu:

1. Přihlaste se do uživatelského konta online katalogu knihovny VuFind.

2. V nabídce Procházet podle média zvolte odkaz Elektronická kniha.

3. Vyberte si požadovaný žánr a titul.

4. Vaše výpůjčka bude zaznamenána a přiřazena k účtu s Vámi uvedenou e-mailovou adresou, po synchronizaci bude dostupná přímo ve Vaší čtečce nebo aplikaci.

Jak otevřít eKnihu:

1. Po instalaci a spuštění aplikace eReading se zobrazí obsah s Místními knihami, který bude zpočátku prázdný.

2. V horním menu zvolte “ONLINE” / „ONLINE KNIHOVNA” a vyplňte Vaše přihlašovací údaje, které jste uvedli při registraci do portálu www.ereading.cz. Pouze v tomto kroku musíte být připojeni na Internet. Klikněte na tlačítko Aktualizovat a zobrazí se Vám obsah Vaší Online knihovny.

3. e-Knihy stahujete kliknutím na obálku eKnihy.

 

Podpora aplikace eReading

Platforma

Verze

Čtecí zařízení

Odkaz na stáhnutí

Android

4.1 a vyšší

Mobilní telefony, tablety, čtečky

Google Play

iOS

8.4 a vyšší

iPhone, iPad

App Store

Windows

-

-

-

Online

-

-

-