Óňa K. Šulc: Bukolický industrialRoztodivníTeodor Kravál: Tohle přece nejsou básněDáša Husáková: Poutnice (obrázky, poesie, hudba)

Óňa K. Šulc: Bukolický industrial

Občas si představuju, že sem mrtvej a Česká televize o mně natočí úplně poslední díl pořadu Náhlá, nevysvětlitelná a předčasná úmrtí nebo GEN... a tam mluví nějakej učenej literárně-divadelní kritik nebo jeden z mejch imaginárních kámošů a řiká: „No, Óňa byl vlastně strašně línej. Takže se snažil nějakej svůj pocit nebo názor vyjádřit co nejmenším…
Čtěte více

Roztodivní

Večer poesie, písní a humoru. Básně a úvahy Michaely Kováčové recitují Vladimír Kalný a Michaela Kováčová, na kytaru hraje a zpívá Jindra Morávek. Paní Kováčová vzkazuje: „Doražte, ať se chvěje podlaha!“ Tak doražte ;)
Čtěte více

Teodor Kravál: Tohle přece nejsou básně

Autorské čtení loketského básníka. Člen umělecké skupiny Pohrabáč, dvojnásobný vítěz Literární ceny Vladimíra Vokolka z let 2015 a 2016 a držitel uznání poroty Literární soutěže Františka Halase z roku 2016 přečte ukázky své poesie i prózy. Samonákladem vydal v roce 2016 sbírku Přehnaných nadějí 43 (v prodeji v Městské knihovně Loket). Nakladatelství spojené s literárním časopisem…
Čtěte více

Dáša Husáková: Poutnice (obrázky, poesie, hudba)

"...pod šeříkem usínám a zdávaj' se mi básně. O svítání snídali jsme Smrtku. Začínali jsme koncem." Torza a fragmenty pocitů Dagmar Husákové, abstraktní automatické obrázky Jany Andělové z Plzně a také špetka hudby v poetickém večeru na sklonku jara. Vstup zdarma!
Čtěte více