VÝSTAVA *Ivana Vyhnalová: Mezi knihamiSOU*HVĚ*ZDI* Teodor Kravál: Řízky z vrčivkyVernisáž výstavy Teodora Kravála Řízky z vrčivkySOU*HVĚ*ZDI* Lenka Pacourková: Prst na spoušti

VÝSTAVA *Ivana Vyhnalová: Mezi knihami

Výstava knižních vazeb vynikající západočeské umělecké knihařky. Ivana Vyhnalová se učila knihařině u Bedřicha Zákosteleckého v Plzni a u manželů Sobotových v Lokti. Je zakládající člen Společenstva českých knihařů, žije a pracuje v Dobřanech. Ve sbírkách Expozice umělecké knižní vazby v Městské knihovně Loket je zastupena titulem J. H. Krchovský: Básně.
Čtěte více

SOU*HVĚ*ZDI* Teodor Kravál: Řízky z vrčivky

V neobvyklé roli výtvarného umělce se představí básník, performer a učitel, rezident Městské knihovny Loket Teodor Kravál, výstava obsáhne šest ze dvanácti vybraných ilustrací z poslední autorovy sbírky Řez rybou. Devatenáctá z pravidelného cyklu minivýstav představujících nové autory nebo odnože tvorby autorů již zavedených. Soubornou výstavu projektu SOU*HVĚ*ZDI chystáme na květen 2023.
Čtěte více

Vernisáž výstavy Teodora Kravála Řízky z vrčivky

Spisovatel, performer a učitel Teodor Kravál představuje ilustrace ze své poslední básnické sbírky Řez rybou v rámci cyklu malých výstav SOU*HVĚ*ZDI. V průběhu vernisáže zazní texty z této sbírky, o hudební doprovod se postarají ostrovští bří Hechtové (Nazdárek & Zdravíčko) a těšit se můžete také na duo slam Kravála123456 se Siegfriedem. Na místě budou připraveny…
Čtěte více

SOU*HVĚ*ZDI* Lenka Pacourková: Prst na spoušti

Chodovská turistka Lenka Pacourková zachycuje svět kolem sebe s prstem na spoušti pohotovým a humorem sobě vlastním. V říjnu se o tom můžete přesvědčit na Zdi pro hvězdy Městské knihovny Loket. Osmnáctá z pravidelného cyklu minivýstav představujících nové autory nebo odnože tvorby autorů již zavedených. Soubornou výstavu projektu SOU*HVĚ*ZDI chystáme na květen 2023.
Čtěte více