Úvod do Bible: Otče náš IPhDr. Věra Kubová: Božena NěmcováÚvod do Bible: Život jako vínoPhDr. Vladimír Bružeňák: V zapomnění

Úvod do Bible: Otče náš I

Co ukrývá Ježíšova modlitba, která je zaznamenána v Novém zákoně? Jak souvisí s naším každodenním životem, vztahy a  věcmi z jiného světa? Přednáška biblisty Tomáše Kábrta. Vstup zdarma!  
Čtěte více

PhDr. Věra Kubová: Božena Němcová

Přednáška ke 200. výročí narození jedné z nejslavnějších českých spisovatelek. O původu, leckdy neuvěřitelných a smutných životních peripetiích, dětech, inspiraci pro dílo a odkazu největší české spisovatelky 19. století promluví PhDr. Věra Kubová, plzeňská středoškolská a vysokoškolská profesorka, lektorka Matice české a autorka mnoha přednášek o českých spisovatelích (Božena Němcová, Jan Drda, bratři Mrštíkové a další).…
Čtěte více

Úvod do Bible: Život jako víno

Podobenství Bible o víně, vinicích, vinařích, vinaření, lidech a jejich proměňujících se, zrajících životech. Pořad se bude konat v čítárně knihovny. Přednáška biblisty Tomáše Kábrta. Vstup zdarma!
Čtěte více

PhDr. Vladimír Bružeňák: V zapomnění

Historická přednáška sokolovského historika PhDr. Vladimíra Bružeňáka, autora knih Ve stínu Krušných hor a Květen bez šeříků o vybraných případech politické perzekuce a třetího odboje na Sokolovsku v období 50. let 20. století. Pořad ke 30. výročí sametové revoluce. Vstup zdarma!
Čtěte více