PhDr. Vladimír Vlasák: Historie kostela sv. Jana Křtitele v LoktiArcheologické výzkumy Karlovarského kraje v roce 2019Úvod do Bible: Otče náš IIVzpomínáte na rychlodabing?

PhDr. Vladimír Vlasák: Historie kostela sv. Jana Křtitele v Lokti

Kostel sv. Jana Křtitele představoval po staletí nejvýznamnější stavbu předměstí, které bylo sídelní součástí města Lokte již od jeho vzniku. Po odstranění kostela v roce 1973 zůstala na jeho místě pouze výrazná terasa nad silnicí přecházející řeku Ohři po mostě pojmenovaném Janský. Dějiny této druhé loketské kostelní stavby však dodnes dokládají písemné a obrazové dokumenty…
Čtěte více

Archeologické výzkumy Karlovarského kraje v roce 2019

Archeologové z Karlovarského kraje představí všem zájemcům z řad odborné i laické veřejnosti své nejnovější a nejzajímavější objevy uplynulého roku. Budou hovořit zástupci krajských muzeí v Chebu a Karlových Varů, památkového ústavu v Lokti i zástupci veřejně prospěšných společností ZIP, o.p.s. nebo Archeo Sever, o.p.s. Všechny příspěvky budou doprovázet bohaté obrazové prezentace. Vstup zdarma! PROGRAM: 17:00…
Čtěte více

Úvod do Bible: Otče náš II

Co ukrývá Ježíšova modlitba, která je zaznamenána v Novém zákoně? Jak souvisí s naším každodenním životem, vztahy a  věcmi z jiného světa? Přednáška biblisty Tomáše Kábrta. Vstup zdarma!
Čtěte více

Vzpomínáte na rychlodabing?

80. léta, pirátské kopírování videokazet a bizarní fenomén rychlodabingu, který ilegálně vytvářely desítky nadšenců přiblíží ve své přednášce Teodor Kravál. Vstup zdarma!
Čtěte více