Skautská pošta

Sleduješ Déčko? Říká ti něco SKAUTSKÁ POŠTA?

Jde o skvělý seriál a soutěž o vzniku první republiky na Déčku. Navštiv www.skautskaposta.cz, zaregistruj se a můžeš se stát skautským doručovatelem… V knihovně na tebe čeká překvápko, kterým to všechno teprve začíná!

—-

Dětská stanice České televize opět zvedne děti a rodiče od obrazovek. Tentokrát je pomocí internetové hry vyšle do knihoven doručit tajemný dopis. Hra navazuje na právě vysílaný seriál Skautská pošta 1918, věnovaný vzniku Československa, v hlavní roli s Pavlem Zedníčkem, který se stane i průvodcem hry.

Internetový projekt webu decko.cz se stejně jako seriál zabývá obdobím první republiky, na jejímž začátku skauti zajišťovali distribuci důležitých zásilek i tajných depeší. Zatímco seriál o této době vypráví, ve hře si dobrodružnou roli doručovatelů děti samy vyzkouší. I zde v roli pamětníka vystupuje stoletý skaut v podání Pavla Zedníčka, který u sebe doma narazí na nedoručený dopis, což je mu samotnému záhadou. Záhadou, s níž mu mají pomoci právě diváci Déčka.

Soutěž Skautská pošta poběží do konce listopadu na www.skautskaposta.cz, na stránce  jsou i odvysílané díly televizního seriálu, který běží na Déčku každé úterý v 16:10.