Slavnostní předání ocenění soutěže amatérských fotografů Loketská zákoutí

Loket je krásný a nesmírně fotogenický v každé roční době, ve dne i v noci. Hrad, most, kostel, park, náměstí i podhradí, panoramatické snímky města i jeho dominant z loketských vyhlídek – natural i v rozličných úpravách prezentují hojně profíci i amatérští fotografové z Lokte i okolí nejen na svých facebookových profilech, ale také ve facebookových skupinách a získávají zde zasloužená uznání a chválu.

Hledáček fotografů občas zaostří i na neobvyklé cíle. Detaily staveb, uličky, dvorky, lesní pěšinky, zákoutí, která zůstávají na první pohled návštěvníků i mnohých obyvatel Lokte bez povšimnutí, přestože v sobě ukrývají půvab starých časů či nedávnou proměnu. A právě tyto cíle byly v roce 2021 hlavním motivem soutěže amatérských fotografů, kterou vyhlásilo město Loket. Soutěž probíhala od března do listopadu 2021 a těšila se zájmu jak amatérských fotografů, tak i veřejnosti, která mohla každý měsíc hlasovat na oficiálním facebookovém profilu Město Loket.

20 amatérských fotografek a fotografů zaslalo do soutěže celkem 60 snímků, někteří přispívali pravidelně, mnozí se zúčastnili jen v některém ze soutěžních kol. Průběžné hodnocení probíhalo každý měsíc a do celkového hodnocení byly započítány vždy body dle počtu získaných hlasů. Vítězná fotografie každého měsíce byla otištěna společně s výsledky kola v Loketských listech.

A JAK HLASOVÁNÍ DOPADLO?

  1. místo – Marcela Princová – celkem 648 bodů
  2. místo – Hana Macháčková – celkem 393 bodů
  3. místo – Robert Elish Tau – celkem 297 bodů
  4. místo – Miroslav Vaculík – celkem 253 bodů
  5. místo – Irena Friedrichová – celkem 232 bodů
  6. místo – Pavel Váša – celkem 219 bodů

Město Loket děkuje všem soutěžícím za účast a krásné fotografie, kterými přispěli k propagaci našeho města.

V prosinci 2021 vydalo město Loket z fotografií zaslaných do soutěže kalendář na rok 2022.

Detaily

Začátek v

11. 1. 2022 - 17:00

Kategorie akcí

Soutěž

Štítky akcí

Foto, Loket, osobní účast tvůrce

Místo konání akce

atrium Městské knihovny Loket

TGM 1
Loket
State...
Czech Republic
35733
T: 352684229